У Євросоюзі затвердили законопроєкт “Про ринки криптоактивів”


20.04.2023
Європейський парламент проголосував за резолюцію, яка спрямована на боротьбу з ухиленням від сплати податків за допомогою криптоактивів, а також на впорядкування правил їх оподаткування.

Члени Європейського парламенту схвалили законодавчу пропозицію “Про ринки криптоактивів” (MiCA). Європейський Союз став першим регіоном з уніфікованим законодавством щодо криптовалют.

Після впровадження MiCA будь-яка компанія, що пропонує послуги, пов’язані з криптовалютами в ЄС, повинна буде отримати реєстрацію в одній з країн-членів блоку, що дозволить їй працювати на всій території ЄС. Основні положення MiCA почнуть застосовуватися через 12 місяців після публікації в Офіційному журналі ЄС.

За словами єврокомісара з фінансових послуг Майріда Макгіннеса, законодавство має набути чинності в липні, після офіційного схвалення 27 країнами-членами блоку. Конкретні вимоги будуть впроваджуватися поступово. Наприклад, правила, що регулюють стейблкоїни, почнуть застосовуватися в липні 2024 року, а більш широке регулювання буде запроваджено з січня 2025 року.

Законопроект MiCA, який розроблявся протягом трьох років, був позитивно сприйнятий керівниками криптокомпаній як альтернатива американському підходу, що передбачає контроль над сектором за допомогою правоохоронних органів. Однак критики стверджують, що закон застарів ще до того, як набув чинності, оскільки не може запобігти таким інцидентам, як банкрутство великих компаній.

Депутат Європарламенту від партії “Зелені/Європейський альянс” Ернест Уртасун заявив, що схвалення MiCA “знаменує початок нової ери контролю над нерегульованими крипторинками, які вже більше десяти років завдають величезних збитків інвесторам-початківцям і слугують надійним притулком для шахраїв і злочинних організацій”. Однак, на його думку, важливі регуляторні питання залишаються невирішеними, і владі слід розробити та прийняти нові законодавчі заходи.

Після впровадження MiCA Європейське банківське управління та Європейське управління з цінних паперів і ринків будуть стежити за тим, щоб криптоплатформи дотримувалися правил, в тому числі мали адекватні процеси управління ризиками, а також KYC/AML. Для стейблкоінів були введені вимоги щодо обов’язкового забезпечення активами.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *