У Банку Англії порівняли поточне регулювання криптовалютного ринку з “небезпечними літаками”


12.07.2022
У Банку Англії порівняли поточне регулювання криптовалютного ринку з "небезпечними літаками"

Заступник керівника фінансової стабільності Банку Англії Джон Канліфф закликав до створення чіткої нормативної бази для криптовалют, щоб усунути ризики на тлі падіння ринку.

У письмовому виступі у резиденції Верховного комісара Великобританії у Сінгапурі Канліфф заявив, що регуляторам необхідно “почати роботу” щодо включення криптовалют і блокчейна до існуючих систем регулювання. Як приклад він навів низку подій, які привели крипто-зиму, включаючи втрату біткоїну (BTC) “70% вартості з листопада”, крах Terra (LUNA), яка тепер називається Terra Classic (LUNC), відв’язування стейблкоїнів від долара США та подачу компанією Three Arrows Capital заяви про банкрутство у Сінгапурі.

“Головний урок, який ми повинні отримати з усього, що сталося, полягає в тому, що з криптовалютами якось “покінчено”, і нам більше не потрібно турбуватися про це. Криптовалютні технології відкривають перспективи для впровадження інновацій та покращення фінансової сфери. Але щоб бути успішними та стійкими, інновації мають застосовуватися в рамках, у яких здійснюється управління ризиками: Адже люди не літають довго у небезпечних літаках”. – сказав Канліфф.

За словами представника ЦБ Англії Джона Канліффа, регуляторам необхідно прискорити зусилля щодо пошуку місця для криптовалют в існуючих нормативних рамках, спираючись на принцип “однаковий ризик, однаковий результат регулювання”.

Канліфф додав, що хоча технології у фінансовій сфері змінилися, це не змінило основних ризиків, пов’язаних з використанням позикових коштів та волатильністю інвестицій, “не підкріплених активами реальної економіки та не мають засобів отримання доходу”. Крім того, на його думку, активи мають “мати стабільну вартість в умовах стресу”, щоб їх можна було використати для транзакцій.

Канліфф також повідомив, що до кінця 2022 року FCA, Банк Англії та FSB планують випустити консультаційний документ щодо політики щодо стабільних монет.

“Інноватори, поряд із регуляторами та іншими державними органами, зацікавлені у розробці відповідного регулювання та управління ризиками. Тільки в таких рамках вони можуть по-справжньому процвітати та забезпечувати переваги технологічних змін”. – сказав Канліфф.

На тлі скандалу навколо колишнього прем’єр-міністра Бориса Джонсона у Великій Британії нещодавно змінилося керівництво у лавах фінансових законодавців та регуляторів. Після відставки Ріші Сунака з посади канцлера казначейства його місце зайняв Надим Захаві, а Річард Фуллер змінив Джона Глена на посаді міністра економіки. Казначейство також оголосило у п’ятницю, що генеральний директор Гонконгської комісії з цінних паперів та ф’ючерсів Ешлі Алдер стане наступним головою британського Управління з фінансового регулювання та нагляду (FCA) із січня.

Регулятори, схоже, активізують зусилля щодо розробки нормативних правил для криптовалютів та стейблкоїнів у Європейському союзі та в усьому світі. У понеділок Рада з питань фінансової стабільності, або FSB, заявила, що планує представити певні глобальні криптовалютні правила, які, ймовірно, будуть застосовуватися країнами-членами G20, починаючи з жовтня.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *