Seed-фрази: Що це таке та як їх краще зберігати


24.01.2023
Sho take seed-phrazi

Seed-фрази (сід), також відомі як фрази відновлення або мнемонічні фрази, є критично важливим компонентом безпеки криптовалютних гаманців. У цій статті ми пояснимо, що таке сід-фрази, чому вони важливі і як їх використовувати для захисту ваших криптовалютних активів.

Знайомство з сід-фразами

Для початку давайте розберемося у тому, що таке криптогаманець.

Криптовалютний гаманець — це пристрій, фізичний носій, програма або послуга, що дозволяє крипто-ентузіастам зберігати, відправляти, отримувати і (в деяких випадках) обмінювати свої активи між собою.

Seed-фрази, фрази відновлення або мнемонічні фрази – це послідовність слів, які використовуються для відновлення приватного ключа криптовалютного гаманця. Приватний ключ використовується для доступу та управління активами в гаманці.

Сід-фрази складаються з 12/24 англійських слів: вона генерується при регестрації криптогаманця. Порядок слів у seed-фразах має значення: при відновленні криптовалютного гаманця. Тому слід вводити їх в тому ж порядку, в якому вони були згенеровані.

seed-фрази
Джерело зображення: en.bitcoin.it

Важливо розуміти, що будь-хто, хто має доступ до вашого приватного ключа, має доступ до ваших активів, тому дуже важливо зберігати ваші Seed-фрази в безпеці.

Як краще зберігати Seed-фрази у безпеці

Управління безпекою криптогаманців (зберігання фраз відновлення і приватних ключів) ґрунтується на дуже простих правилах. Нижче вказаний список парвил для забезпечення безпеки вишого криптогаманця:

Напишіть мнемонічні фрази на фізичному носії

Запишіть Seed-фразs на папері або на спеціальній металевій пластині. Зробіть кілька копій і зберігайте їх у таємних місцях.

Не зберігайте фрази відновлення на комп’ютері

Не зберігайте сід-фрази в iCloud, “в збережених повідомленнях” в месенджері, не надсилайте їх собі електронною поштою. Сучасне шкідливе програмне забезпечення здатне знайти Seed-фрази, де б вони не зберігалися в цифровому вигляді.

“Не кладіть всі яйця в один кошик”

Як і у випадку з управлінням активами, подумайте про створення “диверсифікованого портфеля” криптогаманців. Краще зберігати гроші не тільки в різних активах, але і в різних гаманцях, як централізованих, так і децентралізованих.

“Гроші люблять тишу”

І останнє, але не менш важливе: не розповідайте занадто багато про свої криптоактиви і способи їх зберігання. Не забувайте, що кожна людина, яка цікавиться вашими сід-фразами або приватним ключем в інтернеті, є шахраєм.

Висновок

Отже, мнемонічні фрази є важливим компонентом безпеки криптовалютних гаманців. Розуміючи, що таке сід-фрази і дотримуючись найкращих практик їх зберішання, ви можете забезпечити безпеку своїх криптовалютних активів. Не забудьте записати фрази відновлення, створити кілька копій та зберігати їх в різних місцях. Дотримуючись цих кроків, ви зможете зберегти свої криптоактиви в безпеці.

Що таке seed-фрази?

Seed-фрази, також відомі як фрази відновлення або мнемонічні фрази, – це 12/24 слів, які використовуються при генерації приватного ключа для криптовалютного гаманця. Вони використовуються для відновлення криптогаманця.

Чому мнемонічні-фрази важливі?

Seed-фрази важливі, тому що вони використовуються для генерації приватного ключа криптовалютного гаманця, а приватний ключ використовується для доступу і управління активами в гаманці. Будь-хто, хто має доступ до приватного ключа, має доступ до активів у гаманці, тому важливо зберігати ключові фрази в безпеці.

Як і де краще зберігати мої Сід-фрази?

Рекомендується записати ключові фрази на фізичному носії, наприклад, на папері або спеціальній металевій пластині, зробити кілька копій і зберігати їх у таємних місцях. Не зберігайте їх на комп’ютері, в хмарі або не надсилайте електронною поштою, оскільки до них може легко отримати доступ шкідливе програмне забезпечення.

Чи безпечно ділитися моїми фрази відновлення з іншими?

Ні, ділитися своїми сід-фразами з іншими небезпечно. Будь-хто, хто має доступ до вашого приватного ключа, має доступ до ваших активів, тому важливо зберігати ваші ключові фрази в безпеці. Крім того, будь-хто, хто запитує ваші ключові фрази або приватний ключ в інтернеті, швидше за все, є шахраєм.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *