Що таке GMX?

Модель автоматизованого маркет-мейкера (AMM) є найпопулярнішою схемою забезпечення ліквідності на криптобіржах. Вона вирішує основні обмеження моделі книги замовлень і стала повсюдною в криптоіндустрії. Деякі біржові платформи зараз вивчають інноваційні способи поліпшити налаштування AMM за замовчуванням. GMX – один з таких проектів. Децентралізована біржа (DEX) використовує унікальну мульти-активну модель ліквідності, яка є цікавою модифікацією стандартного AMM.

Що таке GMX?

GMX – це децентралізована біржа (DEX) з фокусом на безстрокові ф’ючерси. Платформа в даний час працює на блокчейнах Arbitrum і Avalanche і підтримує низькі комісії за конвертацію і торгівлю з нульовим впливом на ціну. Це дозволяє користувачам використовувати до 30 разів більше кредитного плеча на таких популярних криптовалютах, як Bitcoin, Ethereum, Chainlink, Uniswap та Avalanche.

Раніше протокол був відомий як Gambit і базувався на блокчейні Binance Smart Chain (BSC). Потім він був запущений на Arbitrum у вересні 2021 року і розширений до Avalanche на початку 2022 року.
GMX також пропонує децентралізовану спотову торгівлю, що дозволяє інвесторам безперешкодно обмінюватися і торгувати різними криптоактивами за допомогою своїх гаманців. Однак найпопулярнішим продуктом протоколу є децентралізована платформа для торгівлі безстроковими контрактами.

Протокол використовує унікальний пул ліквідності з декількома активами, який генерує винагороду від комісій за торгівлю, комісій за торгівлю з використанням кредитного плеча, таких як спреди, комісії за фінансування та ліквідацію, а також ребалансування активів для підтримки торгівлі.

Як працює GMX?

Хоча існує чимало інших децентралізованих платформ для торгівлі безстроковими контрактами, GMX виділяється за кількома параметрами. Перш за все, вона використовує децентралізований багатоцільовий пул ліквідності, який називається GLP-пул. Пул дозволяє здійснювати спотову торгівлю та торгівлю безстроковими контрактами.

Користувачі спільноти, які називаються постачальниками ліквідності, вносять активи в пул GLP. Пул використовує автоматизованого маркет-мейкера (AMM) для полегшення децентралізованої торгівлі активами. Алгоритм торгівлі з використанням кредитного плеча також використовує пул GLP для надання кредитів трейдерам.

Користувачі, які блокують активи в пулі GLP, отримують взамін токени GLP. Токени представляють собою частки користувачів в пулі GLP. Крім того, токен пропонує численні переваги для власників, включаючи високі річні ставки для тих, хто блокує свої токени GLP.

Що таке токени GMX і GLP?

Біржа GMX використовує подвійну систему токенів, яка включає в себе токени GMX і GLP, обидва з яких виступають в якості нативних токенів екосистеми GMX.

GMX – це токен управління і корисності екосистеми GMX, в той час як GLP – це токенізована версія активів, заблокованих на біржі.

Як і інші токени управління, GMX дозволяє власникам створювати пропозиції або голосувати за них. Власники GMX також можуть робити ставки на свої токени і отримувати пасивний дохід. На даний момент платформа пропонує понад 10% річних для тих, хто вкладає токени GMX в Arbitrum і Avalanche. 30% комісії, що генерується на платформі, використовується для винагороди стейкхолдерів.

Токен GMX має максимальну пропозицію 13 250 000. Приблизно 7,5% пропозиції було розподілено серед учасників попереднього продажу, а 15% виділено в Фонд мінімальної ціни. Ще 15% пропозиції GMX було додано в пул GLP, а понад 45% пропозиції токенів GMX, як очікується, буде поглинуто старими власниками Gambit і XVIX, які мігрують свої токени на GMX.

При цьому GLP – це токенізована версія активів, заблокованих на біржі GMX. Коли користувачі блокують свої активи, вони можуть карбувати токени GLP. Слід зазначити, що токени GLP не підлягають торгівлі і можуть бути використані тільки для викупу активів, заблокованих в процесі майнінгу.

Власники GLP також можуть отримувати пасивний дохід від своїх токенів шляхом стейкінгу. Платформа пропонує близько 25% відсотків на Avalanche і 31% відсотків на Arbitrum в якості винагороди за стейкінг. Власники GLP також отримують винагороду esGMX і решту 70% комісійних, що генеруються біржею GMX.

Де можна купити токени GMX?

Токени GMX можна купити на DEX, таких як Uniswap та SushiSwap, а також на централізованих біржах (CEX), таких як Binance і MEXC.

Висновки наостанок

GMX використовує інноваційний підхід до забезпечення ліквідності. Вона не тільки підтримує низькі комісії за свопи, але також пропонує розширені опції, такі як безстрокові угоди, торгівля з нульовим впливом і кредитне плече до 30 разів. Всі ці фактори сприяють гарним перспективам для платформи та її токена.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Новини за темою

У Huobi спростували чутки про злиття з криптобіржею Poloniex

Криптобіржа Huobi заявила, що чутки про злиття з торговою...

Криптоаналітик прогнозує падіння біткоїна

Криптовалютний аналітик Бенджамін Коуен у черговому відео на своєму...

У Сальвадорі відкрили державний біткоїн-офіс

Влада Сальвадору повідомила про створення Державного офісу біткоїна (ONBTC),...

Біржа AAX, яка призупинила торги, видалила свої акаунти в соцмережах

Криптовалютна торгова платформа AAX, яка 13 листопада зупинила всі...

Експерт розповів, коли закінчиться ведмежий цикл на крипторинку

Голова фінансово-консалтингової компанії deVere Group Найджел Грін вважає, що...

Криптоаналітик, який точно передбачив дно BTC у 2018 році, оновив прогноз щодо курсу Litecoin

Популярний криптоаналітик Smart Contracter, який дав точний прогноз щодо...

Рауль Пал поділився підходом до інвестування в криптовалюти

Рауль Пал, екскерівник інвестбанку Goldman Sachs і нинішній глава...

Аналітик попередив про ризик обвалу біткоїна

Популярний криптостратег під псевдонімом Kaleo попередив у Twitter трейдерів...

Santiment: кити накопичили $1 млрд в ETH всього за один день

Згідно з даними криптоаналітичної компанії Santiment, найбільші адреси Ethereum...

Останні новини

Мільярдер Білл Акман розповів, в який криптопроект він інвестував

Інвестор-мільярдер Білл Акман у своєму Twitter висловив думки щодо стану криптовалютного ринку після банкрутства FTX. Він також розповів, що більше не являється противником криптовалют....

Трейдер, який передбачив крах біткоїна в 2018 році, розповів, де знаходиться дно BTC

Криптотрейдер Тоні Вейс, який передбачив обвал біткоїна (BTC) в 2018 році, розповів на своєму Youtube-каналі, де знаходиться дно біткоїну. https://www.youtube.com/embed/w8DFeaWLgI8 На думку аналітика, біткоїн "швидше за...

Експерт назвав ключовий фактор, завдяки якому біткоїн досяг свого історичного максимума в $69 000

Відомий економіст Пітер Шифф на прізвисько "Золотий жук" припустив, що фактором, який вивів біткоїн (BTC) на історичний максимум (ATH) в $69 000 доларів, став...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here