Що таке ENS або Ethereum Name Service?

У ті часи, коли Інтернет не був настільки поширеним, однією з головних проблем, з якою стикалися користувачі, полягала в тому, що доменні імена виглядали досить незручними. Користувачам доводилося вводити IP-адресу веб-сайту, щоб зайти на нього, тобто буквально набирати цифри.

На відміну від традиційних IP-адрес, криптовалютні адреси є ще більш довгими рядками, що складаються із цифр і букв. Якщо користувач хоче відправити іншому користувачеві кошти через мережу Ethereum, він повинен вводити адресу і контролювати правильність написання кожної цифри та букви. Якщо користувач неправильно введе адресу і помилиться у написі, то кошти, які він відправить, будуть безповоротно втрачені.

Ось тут і з’являється служба імен Ethereum (Ethereum Name Service, ENS), за допомогою якої користувачі отримують можливість змінювати довгий номер гаманця на більш коротку назву, наприклад, на ім’я власника гаманця.

Історія створення служби імен Ethereum

ENS була створена в рамках Фонду Ethereum на початку 2017 року. Пізніше, у 2018 році, ENS став окремою. Розробкою ENS займається сінгапурська некомерційна організація True Names Ltd.

Нік Джонсон є засновником, а також провідним розробником Ethereum Name Service. Він також працював інженером-програмістом у кількох компаніях, таких як Ethereum, Google, Lumi, spider.io, smart sparrow, Telogis. Джонсон є випускником факультету комп’ютерних наук Кентерберійського університету.

Що таке служба імен Ethereum (ENS)?

Ethereum Name Service – це розподілена, відкрита і розширювана система імен, заснована на блокчейні Ethereum. Простими словами, цей сервіс дозволяє користувачам створювати прості імена, які легко запам’ятовуються, для всіх адрес своїх гаманців і децентралізованих веб-сайтів.

Публічна адреса блокчейну – це комбінація з 42 шістнадцяткових символів, і кожен раз, коли комусь потрібно відправити або отримати криптовалюту або інші активи, користувач повинен вказати ці 42 шістнадцяткових числа.

ENS скорочує ці 42 шістнадцяткових числа до простої назви “name.eth”, і це ім’я може бути будь-яким, наприклад, 010.eth або 777.eth або ale.eth, і так далі.

Як працює ENS?

Служба імен Ethereum (ENS) складається з двох основних компонентів. А саме з регістратору (Registry) та обчислювача (Resolver).

  • Реєстратор – здійснює облік зареєстрованих доменних імен та зберігає дані про власників і їхні блокчейн-адреси.
  • Вирішувач – конвертує блокчейн-адресу в машинозчитувану назву і навпаки за допомогою алгоритму хешування, а також зіставляє домени з даними власників.

Крім цього, доменне ім’я ENS використовує невзаємозамінні токени (NFT) стандарту ERC-721 для надання унікальної адреси. Ви можете торгувати доменом, перенісши або продавши NFT комусь іншому. Адреси гаманців та інша інформація додаються до кожного токену, яким керує власник.

Як зареєструвати та купити домен .eth?

Зареєструвати домен в зоні Ethereum Name Service досить просто, для цього достатньо мати гарячий гаманець, наприклад, MetaMask.

Перейдіть на офіційний сайт для реєстрації домену ENS — app.ens.domains. Введіть доменне ім’я, яке ви хочете зареєструвати та перевірте його доступність.

Після того, як ви вибрали своє ім’я, все, що вам потрібно зробити, це слідувати інструкціям, наведеним нижче на зображенні.

Що таке токен ENS?

Токен ENS – це токен управління протоколом, обмежений кількістю у 100 мільйонів монет ENS, з яких 20% знаходиться в обігу. Власники токенів ENS отримують право голосу в DAO, впливаючи на його розвиток. Одним з найбільших прикладів такої співпраці між власниками токенів ENS є створення Конституції Ethereum Name Service.

Наприклад, щоб вселити довіру покупцям доменів Ethereum Name Service, конституція зобов’язується не порушувати права власників на присвоєння, продовження, передачу або відмову в присвоєнні імен в домені ENS. Власники токенів можуть подавати інші пропозиції або поправки до конституції, але такі доповнення повинні будуть подолати поріг в 100 000 голосів, щоб бути розглянутими як варіант для голосування.

Токени ENS доступні на всіх основних централізованих біржах, таких як Binance, Huobi або OKX. Також токени підтримуються пулами ліквідності на найбільших децентралізованих біржах, таких як Uniswap, SushiSwap або 1inch.

Висновки наостанок

Ethereum Name Service є важливою подією в криптовалютній сфері та кроком до вирішення деяких нагальних питань, які ставлять під сумнів індустрію, а саме – користувацький досвід.

Необхідність мати справу з довгими рядками випадкових чисел і букв часто є причиною помилок, а в сфері криптовалют помилки досить часто обходяться дуже дорого. Нормалізація адрес і представлення їх у зручному для читання вигляді – це крок до поліпшення загального користувацького досвіду, так само, як DNS поліпшила користувацький інтерфейс для користувачів Інтернету.

У той же час, записи DNS про домени та імена, як правило, зберігаються на централізованих серверах, що робить їх вразливими до зломів. ENS, з іншого боку, захищені блокчейном Ethereum, що робить їх більш захищеними.

Служба імен Ethereum, безсумнівно, є дуже важливим винаходом та інновацією, яка швидко набула широкого розповсюдження і використовується тисячами людей.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Новини за темою

У Huobi спростували чутки про злиття з криптобіржею Poloniex

Криптобіржа Huobi заявила, що чутки про злиття з торговою...

Криптоаналітик прогнозує падіння біткоїна

Криптовалютний аналітик Бенджамін Коуен у черговому відео на своєму...

У Сальвадорі відкрили державний біткоїн-офіс

Влада Сальвадору повідомила про створення Державного офісу біткоїна (ONBTC),...

Біржа AAX, яка призупинила торги, видалила свої акаунти в соцмережах

Криптовалютна торгова платформа AAX, яка 13 листопада зупинила всі...

Експерт розповів, коли закінчиться ведмежий цикл на крипторинку

Голова фінансово-консалтингової компанії deVere Group Найджел Грін вважає, що...

Криптоаналітик, який точно передбачив дно BTC у 2018 році, оновив прогноз щодо курсу Litecoin

Популярний криптоаналітик Smart Contracter, який дав точний прогноз щодо...

Рауль Пал поділився підходом до інвестування в криптовалюти

Рауль Пал, екскерівник інвестбанку Goldman Sachs і нинішній глава...

Аналітик попередив про ризик обвалу біткоїна

Популярний криптостратег під псевдонімом Kaleo попередив у Twitter трейдерів...

Santiment: кити накопичили $1 млрд в ETH всього за один день

Згідно з даними криптоаналітичної компанії Santiment, найбільші адреси Ethereum...

Останні новини

Мільярдер Білл Акман розповів, в який криптопроект він інвестував

Інвестор-мільярдер Білл Акман у своєму Twitter висловив думки щодо стану криптовалютного ринку після банкрутства FTX. Він також розповів, що більше не являється противником криптовалют....

Трейдер, який передбачив крах біткоїна в 2018 році, розповів, де знаходиться дно BTC

Криптотрейдер Тоні Вейс, який передбачив обвал біткоїна (BTC) в 2018 році, розповів на своєму Youtube-каналі, де знаходиться дно біткоїну. https://www.youtube.com/embed/w8DFeaWLgI8 На думку аналітика, біткоїн "швидше за...

Аналітик, який передбачив кінець бичачого ринку біткоїна в минулому році, прогнозує зміну тренду для BTC

Аналітик під псевдонімом Pentoshi висловив у своєму Twitter думку, що біткоїн скоро досягне цінове дно. Однак він підкреслив, що дно біткоїна не обов'язково означає...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here