Що таке Dogechain (DC)?


5:30 PM, October 6 2022
dogechain (dc)

Минулого року криптовалюта Dogecoin набула величезної популярності, на яку неабиякою мірою сприяла підтримка Ілона Маска у Twitter. Ця мем-криптовалюта дійсно привернула увагу інвесторів, досягнувши нових історичних цінових максимумів.

Спільнота Dogecoin почала зростати в геометричній прогресії, проте криптовалюта DOGE має єдине призначення – прийматись як платіжний засіб для розрахунку за товари та послуги в Інтернеті.

Оскільки їй не вистачає функціональності смарт-контрактів, користувачі Dogecoin не можуть вільно використовувати свої токени в іграх, секторі DeFi або NFT.

Це прикрий недолік Dogecoin, в той час як технологія блокчейн все частіше обіцяє широкі можливості використання смарт-контрактів. Саме Dogechain покликаний це виправити.

Dogechain – це блокчейн, який працює на базі мережі Polygon і має алгоритм перевірки блоків Proof-of-stake (PoS). Polygon є найбільшим сайдчейном Ethereum та сумісний з віртуальною машиною Ethereum (EVM). Це означає, що Dogechain також буде підтримувати додатки та ігри, розроблені для Ethereum.

У цьому гайді ми розповідаємо все, що вам потрібно знати про Dogechain і його функції, які роблять його привабливим варіантом для тих, хто хоче взяти участь у розивитку спільноти Dogecoin.

Що таке Dogechain?

Dogechain – це нещодавно запущена блокчейн-платформа, яка дає змогу користувачам Dogecoin використовувати монету для NFT і DeFi додатків.

На своєму сайті Dogechain позиціонує себе як рішення “рівня 2 для Dogecoin”. Проект обіцяє надати власникам $DOGE можливість використовувати DeFi, NFT, DApp та ігрові кейси. Завдяки цьому мем-монета отримає те, чого їй не вистачало з моменту створення: універсальність.

Однак Dogechain не є оригінальним рішенням другого рівня для Dogecoin. Він навіть не побудований на мережі Dogecoin. Проект заснований на спеціальному блокчейн-рішенні від Polygon, відомому як Polygon Edge.

Тому Dogecoin Foundation, організація яка відповідає за екосистему мем-токена, швидко дистанціювалася від Dogechain. Як тільки проект почав набирати популярність і згадуватися в ЗМІ, розробники Dogecoin виступили із заявою про те, що Dogechain не є проектом Dogecoin Foundation.

Як використовувати Dogechain?

Однією з найважливіших цілей Dogechain є заохочення власників до використання DeFi та dapp. Як зазначено на офіційному сайті проекту: “Dogechain надає власникам Doge надздібності, такі як DeFi, NFT, ігри та багато іншого! Прийшов час розкрити творчий потенціал і весь потенціал спільноти Doge”.

Власники DOGE можуть перенести свій наявний DOGE на Dogechain і отримати на заміну загорнутий DOGE (wDOGE). Після чого вони можуть використовувати wDOGE на новій платформі Dogechain для підключення до DeFi-додатків, таких як DogeSwap, а в майбутньому – для підключення до NFT і ігрових додатків.

На момент написання статті Dogechain вже працює і дозволяє користувачам переказувати DOGE і взаємодіяти з децентралізованими біржами для покупки нових токенів, створених на Dogechain. Крім того, Dogecoin використовується для оплати газових платежів за транзакції в мережі Dogechain.

Платформа Dogechain наразі знаходиться на ранніх стадіях розробки. Її основні протоколи та алгоритми можуть бути схильні до збоїв, тому користувачам рекомендується проявляти більше обережності під час використання. Як і в будь-якій новій технології, слід вживати запобіжних заходів щодо вразливостей.

Основні особливості Dogechain

Деякі з особливостей високого рівня, які дійсно виділяють його серед інших, наведені нижче:

  • Сумісність з EVM: Існуючі смарт-контракти для Ethereum можуть бути легко перенесені в Dogechain без будь-яких додаткових модифікацій.
  • Крос-ланцюгова сумісність: Мережа Dogechain може просто використовувати Dogecoin, обертаючи його через міст Dogechain і відправляючи назад в мережу Dogecoin, коли це необхідно.
  • Консенсус IBFT Proof-of-Stake (PoS): Мережа дозволяє участь користувачів спільноти, забезпечуючи бездозвільний і децентралізований блокчейн.
  • Децентралізоване управління: Члени спільноти (власники токенів) можуть пропонувати ідеї, розподіляти повноваження, голосувати за питання та діяльність, пов’язані з блокчейном, а також мати право голосу при прийнятті управлінських рішень.

Нативна криптовалюта Dogechain: токен $DC

У блокчейні, сумісному з Ethereum, окрім $wDOGE, також є нативна криптовалюта – токен Dogechain ($DC). Ця монета, орієнтована на ком’юніті, має кілька застосувань і виступає в якості основного токена управління мережею.

Варто підкреслити, що при запуску мейннету вся кількість токенів $DC буде попередньо видобута. Одночасно протоколом буде створено обмежену кількість $wDOGE (1000 токенів), які будуть використані в якості токенів для підписання початкових мостових платежів за газ.

Токен DC візьме на себе роль “go-to token” для забезпечення транзакцій, смарт-контрактів і dApps, як тільки блокчейн стабілізується.

Користувачі будуть мати можливість вибору, оскільки вони отримають право на два різних варіанти оплати транзакцій на Dogechain – $wDOGE і $DC.

Крім цього, члени спільноти, які володіють токенами $DC, мають доступ до ексклюзивних переваг і можливостей “Hodlers Only”, таких як членство в закритому клубі Dogechain Alliance Club на Discord.
Крім того, власники $DC зможуть позмагатися за безкоштовні місця на Dogechain Conference 2023 року завдяки дозволам токенів. Конференція є значною привабливістю для розробників екосистеми, які бажають поспілкуватися та представити свою роботу.

Токени $DC, як офіційний токен Dogechain, дозволяє користувачам брати участь у перевірці управління стейкінгом.

Команда Dogechain також готується надати спільноті Dogecoin мільйони токенів $DC за допомогою airdrop.

Висновки наостанок

Dogechain — блокчейн-платформа для DOGE і його спільноти. Він перетворює DOGE на багатоцільовий токен. Ком’юніті DOGE вважається законодавцем моди в секторі мем-монет, Dogechain – ще один випадок диктування нових напрямків для подібних проектів.

Слід зазначити, що технологія Dogechain все ще перебуває на ранніх стадіях розробки. Його основні протоколи та алгоритми можуть бути схильні до збоїв, тому користувачам рекомендується проявляти більше обережності під час використання. Як і в будь-якій новій технології, слід вживати запобіжних заходів щодо вразливостей.

Часті запитання (FAQ) про Dogechain

У наступному розділі ми дамо відповідь на найпоширеніші запитання щодо проекту Dogechain.

Чи є Dogechain офіційним проектом Dogecoin?

Dogechain не є офіційним проектом розробників Dogecoin. Це також було офіційно підтверджено у Твіттері розробників Dogecoin. Проект був розроблений і опублікований спільнотою Dogecoin.

Що таке загорнутий Dogecoin (wDOGE)?

Wrapped Dogecoin (wDOGE) – це токен, який дозволяє користувачам взаємодіяти з новою платформою Dogechain. Вони отримують його шляхом конвертації Dogecoin (DOGE) в загорнутий Dogecoin (wDOGE). Тоді на платформі можна використовувати DeFi-додатки, NFT та інше.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!