Наглядовий орган ЄС закликав інвестиційні компанії розкривати нерегульований статус криптовалют


26.05.2023
ЄС

Європейський Союз (ЄС) має намір запровадити правила регулювання ринків криптоактивів (MiCA) у криптосекторі на кшталт Директиви про ринки фінансових інструментів (MiFID). Однак закон MiCA набуде чинності лише приблизно через 18 місяців. Тому Європейське управління з цінних паперів і ринків (ESMA), яке об’єднує і координує роботу національних регуляторів, стурбоване тим, що деякі компанії користуються цією невизначеністю.

На думку представників агенства ESMA, деякі інвестиційні фірми заохочують і використовують відсутність регуляторної ясності в криптосекторі. Агентство попередило, що така практика може призвести до шкоди інтересам і нестабільності на ринку. В ESMA також закликали національні регуляторні органи до скоординованих зусиль для вирішення цих проблем.

Щоб відповісти на ці занепокоєння, ЄС запропонував MiCA, який має на меті створити всеосяжну нормативну базу для криптоактивів. Регламент вимагатиме від постачальників послуг, пов’язаних з криптоактивами, отримати дозвіл від національних регуляторів і дотримуватися суворих правил щодо вимог до капіталу, захисту інвесторів і цілісності ринку.

Очікується, що MiCA принесе більше ясності та прозорості в криптосектор, що полегшить інвесторам розуміння, а регуляторам – забезпечення дотримання правил. Однак регулювання набуде чинності лише через 18 місяців, що робить сектор вразливим до зловживань.

Це не перший раз, коли ESMA попереджає про ризики, пов’язані з криптоінвестиціями. У жовтневому звіті агентство виділило унікальні загрози, такі як зломи та маніпуляції з консенсусом. Крім того, ESMA планує незабаром звернутися до громадськості за коментарями щодо детальних вторинних законів, які дозволять впровадити MiCA на практиці.

Нещодавно Європейська рада з системних ризиків (ESRB) розробила рекомендації щодо обмеження кредитних ставок на цифрові активи та запобігання появі ризиків, які можуть поставити під загрозу фінансову стабільність.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *