На співзасновника компанії Terra До Квона подали колективний позов на $57 млн


2:51 PM, October 31 2022
do kwon interpol bloomberg

Генеральний директор і співзасновник Terraform Labs До Квон зіткнувся з черговим судовим процесом — на цей раз в сінгапурському суді, який повинен розглянути колективний позов, поданий від імені понад 350 міжнародних інвесторів.

Як повідомляє Wall Street Journal, інвестори стверджують, що втратили близько $57 млн в результаті краху алгоритмічного стейблкоіна TerraUSD (UST) і його екосистеми.

У судовому позові зазначається, що стейблкоїн UST, прив’язаний до долара США у співвідношенні 1:1, був розроблений як засіб збереження вартості і, отже, “повинен був бути захищений від волатильності криптовалютних ринків”.

Нагадаємо, що екосистема Terra вибухнула в травні цього року, коли за лічені тижні було знищено понад $40 млрд активів інвесторів.

Крах Terra супроводжувався масовим обвалом ринку криптовалют, що призвело до різкого падіння цін на біткоїн та інші провідні криптовалюти. Крах призвів до банкрутства відомих крипто-кредиторів Celsius і Voyager, а також хедж-фонду Three Arrows Capital, і викликав підвищену увагу до криптоінвестицій і стейблкоінів з боку регуляторів по всьому світу.

Стверджується, що Квон, незважаючи на те, що знав про “структурну слабкість” стейблкоіна UST, ввів в оману інвесторів, схиляючи їх до покупки активу.

Позов очолюють громадянин Іспанії Хуліан Морено Бельтран, який стверджує, що втратив близько $1,1 млн в TerraUSD, і уродженець Сінгапуру Дуглас Ган Йі Донг.

Згідно з судовими документами, багато інших позивачів, які заявляють, що “мають право вимагати відшкодування втрат і збитків, понесених при придбанні токенів UST”, а також невизначених “обтяжуючих збитків”, інвестували в TerraUSD десятки і сотні тисяч доларів.

Іншими відповідачами за позовом є зареєстрована в Сінгапурі Terraform Labs PTE Ltd, колишній керівник досліджень компанії Ніколас Платіас і фонд Luna Foundation Guard (LFG), створений для підтримки зростання екосистеми Terra.

Позов був поданий 23 вересня, слухання призначені на середу, 2 листопада.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!