Комітет ЄС проголосував за посилення криптовалютного регулювання для банків


6:23 PM, 25 Січня 2023
Комітет ЄС проголосував за посилення криптовалютного регулювання для банків

Комітет Європарламенту з економічних питань проголосував за прийняття закону, що вимагає більш суворого регулювання банків, які володіють криптовалютами, передає Reuters.

Фінансовим установам дозволять тримати 2% капіталу в біткоїнах, але зобов’яжуть “мати один євро власного капіталу на кожен євро, який вони тримають у криптовалюті”, зазначив депутат Маркус Фербер.

Для набуття чинності закон має бути схвалений всім Європарламентом і представлений міністрам фінансів у Раді ЄС.

Цей закон відображає положення, запропоновані Банком міжнародних розрахунків (BIS), який також рекомендував максимально можливий ваговий коефіцієнт ризику для володіння незабезпеченими криптовалютами. Їхні рекомендації встановлюють обмеження у 2% на капітал першого рівня, який може бути виражений у цифрових активах без забезпечення.

За словами Фербера, такі вимоги допоможуть запобігти поширенню нестабільності у світі криптовалют на фінансову систему.

Асоціація фінансових ринків Європи (AFME) заявила, що законопроєкт не містить визначення криптоактивів і зрештою може бути застосований і до токенізованих цінних паперів.

У жовтні Рада міністрів країн ЄС затвердила законопроєкт “Про ринки криптоактивів” (Markets in Crypto Assets, MiCA). Очікується, що документ набуде чинності 2024 року. MiCA передбачає, що постачальники криптопослуг повинні будуть дотримуватися правил, націлених на захист інтересів користувачів.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!