Грузія запровадить обов’язковий нагляд за криптофірмами для боротьби з відмиванням грошей


02.06.2023
georgian crypto

Національний банк Грузії (НБГ) планує ввести обов’язковий нагляд за постачальниками послуг віртуальних активів (VASP) з 1 вересня 2023 року. Метою цих заходів є запобігання відмиванню грошей і забезпечення дотримання санкцій.

Виконувач обов’язків голови НБГ Арчіл Мествірішвілі заявив, що нові заходи регулювання допоможуть Грузії боротися з відмиванням грошей. Крім того, очікується, що моніторинг VASP допоможе країні дотримуватися західних санкцій проти Росії та Білорусі.

Мествірішвілі наголосив, що НБГ є одним із головних органів, які відповідають за контроль дотримання цих санкцій. Він зазначив, що нагляд був особливо активним торік, коли США і Європейський Союз запровадили санкції проти Росії.

“Ми створили додатковий відділ з моніторингу санкцій. Дотримання санкцій дуже важливе, і фінансовий сектор ставиться до цього дуже серйозно”, – заявив в.о. голови ЦБ Грузії.

Новина з’явилася на тлі підготовки уряду Грузії до ухвалення на осінній сесії законодавства, пов’язаного з криптовалютою. Як повідомлялося раніше, місцевий законопроєкт про регулювання криптовалюти спрямований на узгодження місцевих законів з основними директивами Європейського Союзу і надання юридичного статусу особам, які беруть участь у торгівлі цифровими активами.

Ці правила також покликані запобігти використанню криптовалюти для відмивання грошей і фінансування тероризму та допомогти Грузії стати великим міжнародним центром для криптофірм.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *