Голова SEC заявив, що крипторинок сильно централізований


11:50 AM, October 25 2022
У США голова SEC закликав прискорити реєстрацію криптобірж

Голова Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) Гері Генслер заявив на щорічних зборах Асоціації індустрії цінних паперів і фінансових ринків, що криптовалютний ринок не такий уже й децентралізований, яким він себе позиціонує. Про це повідомляє The Block.

Генслер зауважив, що наразі лише чотири керуючі активами у США контролюють понад 80% усіх активів, що перебувають в індексних фондах на американські інвестиційні компанії. Маркетмейкери, які обробляють ордери на роздрібному ринку, теж схильні до централізації, оскільки виконання ордерів здебільшого відбувається поза біржею. Генслер стверджує, що тенденція до централізації поширюється і на ринок криптовалют, який заснований на ідеї децентралізації.

На думку голови SEC, у криптовалютній галузі домінують посередники, пригнічуючи конкуренцію серед компаній. Ці централізовані посередники отримують вигоду з “масштабу, мережевих ефектів і доступу до цінних даних”. Генслер мав на увазі криптовалютні біржі та кредитні платформи, які відкривають можливості для торгівлі ліквідними цифровими активами. Він зазначив, що під час падіння ринку криптовалют, яке настало після краху проєкту Terra в травні, збанкрутілі компанії звернулися за підтримкою до провідних криптобірж, як-от FTX і Binance.

Генслер впевнений, що ринок криптовалют мало чим відрізняється від інших фінансових ринків, і, незважаючи на використання новітніх технологій, він має регулюватися аналогічним чином.

У вересні Генслер заявив, що після злиття мережі Ethereum, токени ETH можуть потрапляти під закони про цінні папери.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!