Екс-радник Банку Китаю закликав владу країни переглянути заборону на криптовалюти


02.02.2023
"Рупор" комуністичної партії Китаю попереджає, що біткоїн може звалитися до нуля

Ідея зняття заборони на криптовалюту прозвучала в Китаї. Колишній чиновник центрального банку Китай закликав місцеву владу переглянути суворі обмеження на криптовалюту.

Хуанг Іпін, колишній член комітету з грошово-кредитної політики Народного банку Китаю (НБК), вважає, що китайському уряду слід ще раз подумати про те, чи є заборона на торгівлю криптовалютою вигідною в довгостроковій перспективі.

Згідно зі стенограмою, опублікованою місцевим фінансовим сайтом Sina Finance, у грудні, Хуан висловив стурбованість з приводу майбутнього фінтеху в Китаї.

Колишній чиновник стверджував, що постійна заборона на криптовалюти може призвести до упущення багатьох можливостей офіційної фінансової системи, зокрема пов’язаних із блокчейном і токенізацією. Він заявив, що технології, пов’язані з криптовалютою, “дуже цінні” для регульованих фінансових систем.

“Заборона криптовалют може бути практичною в короткостроковій перспективі, але питання про те, чи буде вона корисною в довгостроковій перспективі, заслуговує на ретельний аналіз”, – заявив Хуанг.

Він також наголосив на важливості розроблення належної нормативно-правової бази для криптовалюти, хоча й визнав, що це буде непростим завданням.

Незважаючи на заклик до поглибленого аналізу потенційних довгострокових переваг криптовалюти для Китаю, Хуанг все ж таки наголосив, що існує безліч ризиків, пов’язаних із криптовалютами. Хуанг вважає, що біткоїн більше схожий на цифровий актив, ніж на валюту, тому що йому не вистачає внутрішньої цінності. Він також заявив, що значна частина біткоїн-транзакцій пов’язана з незаконною діяльністю.

Хуанг також визнав, що цифрова валюта центрального банку Китаю (CBDC) не набула широкого поширення, незважаючи на те, що її запустили багато років тому. Він додав, що можливість дозволити приватним установам випускати стейблкоїни на основі цифрового юаня залишається “дуже делікатним” питанням, але варто розглянути всі за і проти.

У 2019 році Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав країну прискорити прийняття блокчейна як основи для інновацій. Водночас китайський уряд продемонстрував деяку ворожість до криптовалют, в кінцевому підсумку заборонивши проведення криптотранзакцій у 2021 році.

Незважаючи на заборону, станом на січень 2022 року Китай, як і раніше, залишається другим за величиною біткойн-майнером у світі. Це вказує на те, що в країні все ще існує велика криптоспільнота.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *