Дослідження: Американці з побоюванням ставляться до цифрового долару


05.06.2023
Резервний банк Бостона повідомив про завершення дворічного дослідження цифрового долара

Опитування Інституту Катона показало, що пропозиція Федеральної резервної системи США щодо запровадження цифрового долара не отримала підтримки у більшості американців. Згідно з опитуванням, 34% респондентів висловилися проти цифрової валюти, тоді як тільки 16% підтримали ідею.

Джерело: Національне опитування Інституту Катона

Дослідники Інституту Катона назвали основні побоювання, які висловлюють американці щодо цифрового долара. До основних занепокоєнь увійшли: контроль витрат громадян з боку влади (74%), обізнаність чиновників щодо купівельних звичок (68%), фізичне вилучення банкнот з обігу (68%), уразливість до кібератак (65%), запровадження податків на предмети розкоші під час рецесії (64%) і заморожування цифрових валют на рахунках політичної опозиції (59%).

Окрім того, дослідники зазначили, що немає чіткого зв’язку між фінансовим становищем громадян та їхньою підтримкою цифрової валюти центрального банку (CBDC). Приблизно однакова кількість людей з доходом менше $20 000 і більше $100 000 на рік висловили підтримку CBDC (19% і 21% відповідно).

Однак більша частина американців (49%), як і раніше, не сформувала певну позицію щодо державної цифрової валюти. Це пояснюється тим, що тільки 28% респондентів добре поінформовані про CBDC, тоді як інші 72% мають недостатньо інформації.

Раніше аналітики дослідницького центру Bitcoin Policy закликали владу США відмовитися від розробки державної цифрової валюти на користь стейблкоїнів і біткоїна. Експерти стверджували, що цифрові долари не допоможуть подолати проблеми фінансової системи і лише посилять контроль держави над особистим економічним життям громадян.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *