BIS представив прототип національної цифрової валюти Гонконга


5:54 PM, October 24 2022
BIS представив прототип національної цифрової валюти Гонконга

Банк міжнародних розрахунків (BIS) представив прототип національної цифрової валюти (CBDC) Гонконгу під назвою Aurum.

Повідомляється, що проект розробляли Інноваційний центр BIS в співпраці із Валютним управлінням Гонконгу (HKMA) та Гонконгським науково-дослідницьким інстититутом прикладних наук і технологій.

Представлений прототип CBDC включає в себе оптову міжбанківську систему і роздрібну систему електронних гаманців. Вихідний код проекту доступний центробанкам у складі BIS.

Розробники Aurum планують випустити два види активів: національну цифрову валюту і забезпечений CBDC стейблкоїн, що буде циркулювати в міжбанківській системі.

“Другий варіант є унікальним у вивченні CBDC на сьогоднішній день. Конфіденційність, безпека та гнучкість є основою системи”. — зазначили у BIS.

Розробники пояснюють, що стейблкоїн Aurum, на відміну від приватних стабільних монет, враховує дані про баланс банку-емітента в режимі реального часу. На думку авторів, їхній проект може бути використаний державними фінансовими установами під час вироблення підходів до регулювання приватних стейблкоїнів, особливо в питанні їх забезпечення. Як і у випадку з фіатною валютою, три фінансові інститути Гонконгу будуть уповноважені випускати цифрові монети.

Раніше в комісії Гонконгу з цінних паперів і ф’ючерсів (SFC) заявили, що влада розглядає ухвалення окремого від Китаю законопроєкту про крипторегулювання, який легалізує інвестиції в цей тип активів для роздрібних інвесторів.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!