Банк Іспанії спільно з Monei протестують стейблкоїн EURM


19.01.2023
digital euro

Банк Іспанії у партнерстві з фінтех-компанією Monei планує протестувати стейблкоїн EURM, прив’язаний до євро, в рамках регуляторної пісочниці. Місцеві ЗМІ повідомляють, що фаза тестування триватиме від 6 до 12 місяців, протягом яких стейблкоїн буде підкріплений фізичними євро, що зберігатимуться у банках Banco Bilbao Vizcaya Argentaria та Caixabank у співвідношенні 1:1.

В рамках пілотного проекту жителі Іспанії, які відповідатимуть певним критеріям, зможуть відправляти EURM на суму, еквівалентну 10 євро, просто ввівши номер свого мобільного телефону, підтвердивши свою особу за допомогою відео та поповнивши свій єврогаманець за допомогою сервісу Bizum. Тестування відбуватиметься в контрольованому середовищі, спеціально розробленому для розвитку фінансових інноваційних проектів, і буде проходити під пильним наглядом центрального банку.

Глава Monei Алекс Саїс Вердагер пояснив, що навіть якщо EURM не є цифровою валютою Європейського центрального банку (ЄЦБ), це тестування у співпраці з Центральним банком Іспанії може створити міцний фундамент для регульованого державного стейблкоіну.

У грудні Банк Іспанії оголосив про намір запустити пілотну програму з вивчення потенціалу оптових цифрових валют для центральних банків (CBDC).

Минулого року керівництво Банку Іспанії визнало, що стейблкоїни та традиційні криптовалюти можуть становити загрозу для державних валют, оскільки емітенти криптоактивів стають серйозними конкурентами традиційним банкам.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *